Rank Rank (AG) Name Country Number Age Group Overall Time
🥇 🥇 Lautwein Tobias GER 175001 35-39 00:59:29
🥇 🥇 Oberländer Viola GER 170009 30-34 01:07:58
🥈 🥇 Naether Rebecca GER 170008 35-39 01:09:40
🥈 🥇 Schwarzkopf Dieter GER 175002 30-34 01:02:55
🥉 🥈 Schiller Peter GER 175011 30-34 01:04:11
🥉 🥈 Röthig Sabrina GER 170003 30-34 01:10:30
4th 🥇 Körner Holger GER 175010 25-29 01:04:40
4th 🥇 Ardelt Beatrice GER 170004 U24 01:13:45
5th 🥉 Bungard Carina GER 170005 30-34 01:14:01
5th 🥈 Molzahn Dominic GER 182020 25-29 01:05:18
6th 🥈 Laue Annika GER 171010 U24 01:15:58
6th 🥉 Grewe Patrick GER 175007 30-34 01:06:21
7th 4th Woodward Erik NOR 175013 30-34 01:06:38
7th 🥇 Heger Katrin GER 170029 25-29 01:19:24
8th 🥈 Esch Daniela GER 170002 35-39 01:22:34
8th 🥈 Ulajew Dimitri GER 175012 35-39 01:07:46
9th 🥉 Bannasch Jan GER 175003 25-29 01:08:20
9th 🥇 Grieger Katrin GER 170024 40-44 01:23:33
10th 4th Du PLessis Ashton GER 180017 25-29 01:09:26
10th 4th Jacobsen Julia GER 170023 30-34 01:24:22
11th 🥉 Salatino Lucia GER 171006 U24 01:25:47
11th 5th Lüdeke Jens GER 175005 30-34 01:09:36
12th 6th Bomm Joss GER 182018 30-34 01:10:33
12th 🥉 Lipsky Stefanie GER 171001 35-39 01:27:18
13th 7th Flynn Carsten GER 180019 30-34 01:11:21
13th 5th Miller Kimberly GER 171002 30-34 01:27:50
14th 🥈 Opitz Caroline GER 170020 25-29 01:28:59
14th 🥉 Röhnke Maik GER 182015 35-39 01:11:58
15th 5th Höck Bo Jorma GER 180023 25-29 01:12:27
15th 🥉 Du Plessis Holly GER 170026 25-29 01:29:22
16th 4th Müller Pawel GER 181013 35-39 01:14:09
16th 6th Wendt Nadine GER 170021 30-34 01:29:31
17th 6th Styn Angelo GER 182002 25-29 01:15:05
17th 7th Hacker Ulrike GER 170013 30-34 01:29:42
18th 🥇 Reglin Mathias GER 181022 40-44 01:15:24
18th 🥈 Fairbairns Jennifer ESP 170015 40-44 01:30:58
19th 5th Südbrock Christof GER 182003 35-39 01:16:04
19th 4th Ristow Lisa GER 171004 25-29 01:31:45
20th 5th Oetting Marina GER 170017 25-29 01:32:01
20th 7th Hankin Graham USA 175008 25-29 01:16:17
21st 4th Stietz Nina GER 171008 35-39 01:32:02
21st 8th Kloth Oliver GER 180026 30-34 01:16:18
22nd 4th Groß Emma GER 170014 U24 01:33:33
22nd 🥇 Steenbuck Nico GER 175022 U24 01:16:38
23rd 8th Behrens Franca GER 170025 30-34 01:35:07
23rd 🥈 Nimmrichter Max GER 181015 U24 01:17:37
24th 5th Harfmann Marieke GER 170012 U24 01:43:06
24th 🥇 Greger Jan GER 180006 45-49 01:18:19
25th 9th Pöppelmann Mareike GER 171015 30-34 01:44:54
25th 🥇 Ritter Alexander 181025 50-54 01:18:31